Texas Instruments SN75LBC172A16DW
SN75LBC172A16DW
Part No.:
SN75LBC172A16DW
Category:
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSN75LBC172A16DW.pdf
Description:
IC DRIVER 4/0 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Packaging:
Bulk,Tube
Active
Type:
Driver
Protocol:
RS422, RS485
NumberofDrivers/Receivers:
4/0
Duplex:
ReceiverHysteresis:
DataRate:
30Mbps
Voltage-Supply:
4.75V ~ 5.25V
OperatingTemperature:
0°C ~ 70°C