Cosel USA, Inc. SNTUNS50F05
SNTUNS50F05
Part No.:
SNTUNS50F05
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaSNTUNS50F05.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
Packaging:
Box
Series:
SNTUNS (50W)
ProductStatus:
Active
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
5V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
10 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
78%
OperatingTemperature:
-20°C ~ 95°C
Features:
Category:
AC DC Converters
Datasheet:
ShinYuaSNTUNS50F05.pdf
1. How to order SNTUNS50F05 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SNTUNS50F05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SNTUNS50F05?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SNTUNS50F05.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SNTUNS50F24 SNTUNS50F05 SNTUNS50F12
Part Number SNTUNS50F24 SNTUNS50F05 SNTUNS50F12
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Packaging Box Box Box
Series SNTUNS (50W) SNTUNS (50W) SNTUNS (50W)
ProductStatus Active Active Active
Type Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 5V 5V 5V
Voltage-Output2 - - -
Voltage-Output3 - - -
Voltage-Output4 - - -
Voltage-Output5 - - -
Voltage-Output6 - - -
Current-Output1 10 A 10 A 10 A
Current-Output2 - - -
Current-Output3 - - -
Current-Output4 - - -
Current-Output5 - - -
Current-Output6 - - -
Power(Watts) - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Voltage-Isolation 3 kV 3 kV 3 kV
Efficiency 78% 78% 78%
OperatingTemperature -20°C ~ 95°C -20°C ~ 95°C -20°C ~ 95°C