Stackpole Electronics Inc SP3AJT10R0
SP3AJT10R0
Part No.:
SP3AJT10R0
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSP3AJT10R0.pdf
Description:
RES 10 OHM 5% 4W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SP
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
4W
Composition:
Wirewound
Features:
Fusible, Safety
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.218 Dia x 0.500 L (5.54mm x 12.70mm)
NumberofTerminations:
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaSP3AJT10R0.pdf
1. How to order SP3AJT10R0 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SP3AJT10R0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SP3AJT10R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP3AJT10R0.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SP3AJT10R0 pin diagram, SP3AJT10R0 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SP3AJT10R0 SP3AJT33R0 SP3AJT22R0 SP3AJT47R0 SP3AJT100R
Part Number SP3AJT10R0 SP3AJT33R0 SP3AJT22R0 SP3AJT47R0 SP3AJT100R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Series SP SP SP SP SP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 4W 4W 4W 4W 4W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Features Fusible, Safety Fusible, Safety Fusible, Safety Fusible, Safety Fusible, Safety
TemperatureCoefficient ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 350°C -55°C ~ 350°C -55°C ~ 350°C -55°C ~ 350°C -55°C ~ 350°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.218 Dia x 0.500 L (5.54mm x 12.70mm) 0.218 Dia x 0.500 L (5.54mm x 12.70mm) 0.218 Dia x 0.500 L (5.54mm x 12.70mm) 0.218 Dia x 0.500 L (5.54mm x 12.70mm) 0.218 Dia x 0.500 L (5.54mm x 12.70mm)