STMicroelectronics SPSGRF-868
SPSGRF-868
Part No.:
SPSGRF-868
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
RF Transceiver Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaSPSGRF-868.pdf
Description:
RX TXRX MOD ISM < 1GHZ CHIP SMD
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
General ISM < 1GHz
Protocol:
Modulation:
2-FSK, ASK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
Frequency:
868MHz
DataRate:
500kbps
Power-Output:
11.6dBm
Sensitivity:
-118dBm
SerialInterfaces:
SPI
AntennaType:
Integrated, Chip
UtilizedIC/Part:
SPIRIT1
MemorySize:
Voltage-Supply:
1.8V ~ 3.6V
Current-Receiving:
10mA
Current-Transmitting:
9mA ~ 22mA
MountingType:
Surface Mount
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C