STMicroelectronics SPSGRF-915
SPSGRF-915
Part No.:
SPSGRF-915
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
RF Transceiver Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaSPSGRF-915.pdf
Description:
RX TXRX MOD ISM < 1GHZ CHIP SMD
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
General ISM < 1GHz
Protocol:
Modulation:
2-FSK, ASK, GFSK, GMSK, MSK, OOK
Frequency:
915MHz
DataRate:
500kbps
Power-Output:
11.6dBm
Sensitivity:
-118dBm
SerialInterfaces:
SPI
AntennaType:
Integrated, Chip
UtilizedIC/Part:
SPIRIT1
MemorySize:
Voltage-Supply:
1.8V ~ 3.6V
Current-Receiving:
10mA
Current-Transmitting:
9mA ~ 22mA
MountingType:
Surface Mount
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Category:
RF Transceiver Modules
Datasheet:
ShinYuaSPSGRF-915.pdf
1. How to order SPSGRF-915 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SPSGRF-915 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SPSGRF-915?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SPSGRF-915.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SPSGRF-915 pin diagram, SPSGRF-915 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SP1ML-868 SPSGRFC-915 SPSGRF-915 STM32WB5MMGH6TR SPSGRFC-868
Part Number SP1ML-868 SPSGRFC-915 SPSGRF-915 STM32WB5MMGH6TR SPSGRFC-868
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard General ISM < 1GHz General ISM < 1GHz General ISM < 1GHz General ISM < 1GHz General ISM < 1GHz
Protocol - - - - -
Frequency 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz 915MHz
DataRate 500kbps 500kbps 500kbps 500kbps 500kbps
Power-Output 11.6dBm 11.6dBm 11.6dBm 11.6dBm 11.6dBm
Sensitivity -118dBm -118dBm -118dBm -118dBm -118dBm
SerialInterfaces SPI SPI SPI SPI SPI
AntennaType Integrated, Chip Integrated, Chip Integrated, Chip Integrated, Chip Integrated, Chip
UtilizedIC/Part SPIRIT1 SPIRIT1 SPIRIT1 SPIRIT1 SPIRIT1
MemorySize - - - - -
Voltage-Supply 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V 1.8V ~ 3.6V
Current-Receiving 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
Current-Transmitting 9mA ~ 22mA 9mA ~ 22mA 9mA ~ 22mA 9mA ~ 22mA 9mA ~ 22mA
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C