Yageo SQM10AJB-0R47
SQM10AJB-0R47
Part No.:
SQM10AJB-0R47
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSQM10AJB-0R47.pdf
Description:
RES 0.47 OHM 5% 10W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
SQM
ProductStatus:
Active
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
Composition:
Ceramic
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Radial Lead
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
2.067 (52.50mm)