Yageo SQM10AJB-16R
SQM10AJB-16R
Part No.:
SQM10AJB-16R
Datasheet:
ShinYuaSQM10AJB-16R.pdf
Description:
RES 16 OHM 5% 10W RADIAL
Resistance:
16 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
2.067 (52.50mm)