Yageo SQM10AJB-1K1
SQM10AJB-1K1
Part No.:
SQM10AJB-1K1
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSQM10AJB-1K1.pdf
Description:
RES 1.1K OHM 5% 10W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
SQM
ProductStatus:
Active
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
Composition:
Ceramic
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
2.067 (52.50mm)