Yageo SQM700JB-15R
SQM700JB-15R
Part No.:
SQM700JB-15R
Datasheet:
ShinYuaSQM700JB-15R.pdf
Description:
RES 15 OHM 5% 7W RADIAL
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
1.594 (40.50mm)