Yageo SQM700JB-5K6
SQM700JB-5K6
Part No.:
SQM700JB-5K6
Datasheet:
ShinYuaSQM700JB-5K6.pdf
Description:
RES 5.6K OHM 5% 7W RADIAL
Resistance:
5.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Radial Lead
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
1.594 (40.50mm)