TE Connectivity Passive Product SQMR5470RJ
SQMR5470RJ
Part No.:
SQMR5470RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSQMR5470RJ.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 5W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
SQ, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.512 L x 0.354 W (13.00mm x 9.00mm)
NumberofTerminations:
1.024 (26.00mm)