Yageo SQP10AJB-24K
SQP10AJB-24K
Part No.:
SQP10AJB-24K
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSQP10AJB-24K.pdf
Description:
RES 24K OHM 5% 10W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
SQP
ProductStatus:
Active
Resistance:
24 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 x 0.354 Rectangular x 1.890 L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm)