Yageo SQP10AJB-33R
SQP10AJB-33R
Part No.:
SQP10AJB-33R
Datasheet:
ShinYuaSQP10AJB-33R.pdf
Description:
RES 33 OHM 5% 10W AXIAL
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 x 0.354 Rectangular x 1.890 L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm)