Yageo SQP500JB-43R
SQP500JB-43R
Part No.:
SQP500JB-43R
Datasheet:
ShinYuaSQP500JB-43R.pdf
Description:
RES 43 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance:
43 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 x 0.354 Rectangular x 0.866 L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)