Yageo SQP700JB-13R
SQP700JB-13R
Part No.:
SQP700JB-13R
Manufacturer:
Yageo
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaSQP700JB-13R.pdf
Description:
RES 13 OHM 5% 7W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
SQP
ProductStatus:
Active
Resistance:
13 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
Composition:
Wirewound
Features:
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 x 0.354 Rectangular x 1.378 L (9.50mm x 9.00mm x 35.00mm)