Yageo SQP700JB-160K
SQP700JB-160K
Part No.:
SQP700JB-160K
Datasheet:
ShinYuaSQP700JB-160K.pdf
Description:
RES 160K OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
160 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
Composition:
Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 x 0.354 Rectangular x 1.378 L (9.50mm x 9.00mm x 35.00mm)