Diodes Incorporated SQPCIE100
SQPCIE100
Part No.:
SQPCIE100
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaSQPCIE100.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SaRonix-eCera™ SQ
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
40mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Category:
Oscillators
Datasheet:
ShinYuaSQPCIE100.pdf
1. How to order SQPCIE100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SQPCIE100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SQPCIE100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SQPCIE100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SQPCIE100 pin diagram, SQPCIE100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SQPCIE100 SQA000001 SQA000002 SQA000001Z SQA000004Z
Part Number SQPCIE100 SQA000001 SQA000002 SQA000001Z SQA000004Z
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Series SaRonix-eCera™ SQ SaRonix-eCera™ SQ SaRonix-eCera™ SQ SaRonix-eCera™ SQ SaRonix-eCera™ SQ
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output HCSL HCSL HCSL HCSL HCSL
Voltage-Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) 40mA 40mA 40mA 40mA 40mA
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)