Yageo SQZ500JB-18K
SQZ500JB-18K
Part No.:
SQZ500JB-18K
Datasheet:
ShinYuaSQZ500JB-18K.pdf
Description:
RES 18K OHM 5% 5W RADIAL
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
Composition:
Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Height-Seated(Max):
1.102 L x 0.394 W (28.00mm x 10.00mm)
NumberofTerminations:
0.433 (11.00mm)