TE Connectivity Passive Product SQZW1010RJ
SQZW1010RJ
Part No.:
SQZW1010RJ
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaSQZW1010RJ.pdf
Description:
RES 10 OHM 5% 10W RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
SQ, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 250°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
1.890 L x 0.394 W (48.00mm x 10.00mm)
NumberofTerminations:
0.433 (11.00mm)