Bourns Inc. SRF1206A-701Y
SRF1206A-701Y
Part No.:
SRF1206A-701Y
Datasheet:
ShinYuaSRF1206A-701Y.pdf
Description:
CMC 9UH 8A 2LN SMD AEC-Q200
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF1206A
FilterType:
Power Line
Impedance@Frequency:
700 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
9 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
8A
DCResistance(DCR)(Max):
6mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.472 L x 0.433 W (12.00mm x 11.00mm)
Height(Max):
0.236 (6.00mm)
Datasheet:
ShinYuaSRF1206A-701Y.pdf
1. How to order SRF1206A-701Y on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF1206A-701Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF1206A-701Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF1206A-701Y.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF1206A-102Y SRF1206A-701Y
Part Number SRF1206A-102Y SRF1206A-701Y
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series SRF1206A SRF1206A
ProductStatus Active Active
FilterType Power Line Power Line
NumberofLines 2 2
Impedance@Frequency 700 Ohms @ 100 MHz 700 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency 9 µH @ 100 kHz 9 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max) 8A 8A
DCResistance(DCR)(Max) 6mOhm 6mOhm
VoltageRating-DC 80V 80V
VoltageRating-AC - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200
ApprovalAgency - -
Features - -
MountingType Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.472 L x 0.433 W (12.00mm x 11.00mm) 0.472 L x 0.433 W (12.00mm x 11.00mm)
Height(Max) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm)