Bourns Inc. SRF2012-361YA
SRF2012-361YA
Part No.:
SRF2012-361YA
Datasheet:
ShinYuaSRF2012-361YA.pdf
Description:
CMC 300MA 2LN 360 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF2012A
ProductStatus:
Active
Impedance@Frequency:
360 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
300mA
DCResistance(DCR)(Max):
450mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height(Max):
0.055 (1.40mm)
Datasheet:
ShinYuaSRF2012-361YA.pdf
1. How to order SRF2012-361YA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF2012-361YA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF2012-361YA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF2012-361YA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF2012-900YA SRF2012-361YA SRF2012-261YA SRF2012-221YA SRF2012-371YA
Part Number SRF2012-900YA SRF2012-361YA SRF2012-261YA SRF2012-221YA SRF2012-371YA
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 360 Ohms @ 100 MHz 360 Ohms @ 100 MHz 360 Ohms @ 100 MHz 360 Ohms @ 100 MHz 360 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
DCResistance(DCR)(Max) 450mOhm 450mOhm 450mOhm 450mOhm 450mOhm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height(Max) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm)