Bourns Inc. SRF2012-501YA
SRF2012-501YA
Part No.:
SRF2012-501YA
Datasheet:
ShinYuaSRF2012-501YA.pdf
Description:
CMC 300MA 2LN 500 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SRF2012A
ProductStatus:
Active
Impedance@Frequency:
500 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
300mA
DCResistance(DCR)(Max):
500mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height(Max):
0.055 (1.40mm)