Bourns Inc. SRF2012A-161YA
SRF2012A-161YA
Part No.:
SRF2012A-161YA
Datasheet:
ShinYuaSRF2012A-161YA.pdf
Description:
CMC 350MA 2LN 160OHM SMD AECQ200
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SRF2012AA
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
Impedance@Frequency:
160 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
350mA
DCResistance(DCR)(Max):
350mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height(Max):
0.055 (1.40mm)
Datasheet:
ShinYuaSRF2012A-161YA.pdf
1. How to order SRF2012A-161YA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF2012A-161YA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF2012A-161YA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF2012A-900YA SRF2012A-121YA SRF2012A-161YA SRF2012A-221YA SRF2012A-261YA
Part Number SRF2012A-900YA SRF2012A-121YA SRF2012A-161YA SRF2012A-221YA SRF2012A-261YA
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 160 Ohms @ 100 MHz 160 Ohms @ 100 MHz 160 Ohms @ 100 MHz 160 Ohms @ 100 MHz 160 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 350mA 350mA 350mA 350mA 350mA
DCResistance(DCR)(Max) 350mOhm 350mOhm 350mOhm 350mOhm 350mOhm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm) 0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height(Max) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm)