Bourns Inc. SRF2012A-371YA
SRF2012A-371YA
Part No.:
SRF2012A-371YA
Datasheet:
ShinYuaSRF2012A-371YA.pdf
Description:
IND2X1.2X1.2MM,37025%0.3A,NON-SH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Impedance@Frequency:
370 Ohms @ 100 MHz
VoltageRating-DC:
100V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Height(Max):
0.055 (1.40mm)