Bourns Inc. SRF3216-222Y
SRF3216-222Y
Part No.:
SRF3216-222Y
Datasheet:
ShinYuaSRF3216-222Y.pdf
Description:
CMC 200MA 2LN 2.2KOHM SMD
Series:
SRF3216
Impedance@Frequency:
2.2 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
200mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.2Ohm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max):
0.087 (2.20mm)
Datasheet:
ShinYuaSRF3216-222Y.pdf
1. How to order SRF3216-222Y on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRF3216-222Y price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRF3216-222Y?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRF3216-222Y.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRF3216-222Y SRF3216-102Y SRF3216-601Y SRF3216-161Y SRF3216-221Y
Part Number SRF3216-222Y SRF3216-102Y SRF3216-601Y SRF3216-161Y SRF3216-221Y
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series SRF3216 SRF3216 SRF3216 SRF3216 SRF3216
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.2 kOhms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
DCResistance(DCR)(Max) 1.2Ohm 1.2Ohm 1.2Ohm 1.2Ohm 1.2Ohm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height(Max) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm) 0.087 (2.20mm)