Bourns Inc. SRN3015-100M
SRN3015-100M
Part No.:
SRN3015-100M
Datasheet:
ShinYuaSRN3015-100M.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 1A 276 MOHM SMD
Series:
SRN3015
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1 A
Current-Saturation(Isat):
880mA
DCResistance(DCR):
276mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant:
45MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz
Datasheet:
ShinYuaSRN3015-100M.pdf
1. How to order SRN3015-100M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SRN3015-100M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRN3015-100M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRN3015-100M.
Image SRN3015-4R7M SRN3015-100M SRN3015-1R0Y SRN3015-101M SRN3015-1R5Y
Part Number SRN3015-4R7M SRN3015-100M SRN3015-1R0Y SRN3015-101M SRN3015-1R5Y
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SRN3015 SRN3015 SRN3015 SRN3015 SRN3015
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Current-Saturation(Isat) 880mA 880mA 880mA 880mA 880mA
Shielding Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded Semi-Shielded
DCResistance(DCR) 276mOhm Max 276mOhm Max 276mOhm Max 276mOhm Max 276mOhm Max
Q@Freq 10 @ 2.52MHz 10 @ 2.52MHz 10 @ 2.52MHz 10 @ 2.52MHz 10 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 45MHz 45MHz 45MHz 45MHz 45MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz