KEMET SSHB21HS-04507
SSHB21HS-04507
Part No.:
SSHB21HS-04507
Manufacturer:
KEMET
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSSHB21HS-04507.pdf
Description:
CMC 50.7MH 400MA 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
SSHB21HS
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
50.7 mH @ 10 kHz
CurrentRating(Max):
400mA
DCResistance(DCR)(Max):
2.03Ohm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 120°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.024 L x 0.906 W (26.00mm x 23.00mm)
Height(Max):
0.610 (15.50mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaSSHB21HS-04507.pdf
1. How to order SSHB21HS-04507 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SSHB21HS-04507 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SSHB21HS-04507?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SSHB21HS-30013 SSHB21HS-15064 SSHB21HS-03656 SSHB21HS-04507 SSHB21HS-05440
Part Number SSHB21HS-30013 SSHB21HS-15064 SSHB21HS-03656 SSHB21HS-04507 SSHB21HS-05440
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SSHB21HS SSHB21HS SSHB21HS SSHB21HS SSHB21HS
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 50.7 mH @ 10 kHz 50.7 mH @ 10 kHz 50.7 mH @ 10 kHz 50.7 mH @ 10 kHz 50.7 mH @ 10 kHz
CurrentRating(Max) 400mA 400mA 400mA 400mA 400mA
DCResistance(DCR)(Max) 2.03Ohm 2.03Ohm 2.03Ohm 2.03Ohm 2.03Ohm
VoltageRating-DC - - - - -
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
OperatingTemperature -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.024 L x 0.906 W (26.00mm x 23.00mm) 1.024 L x 0.906 W (26.00mm x 23.00mm) 1.024 L x 0.906 W (26.00mm x 23.00mm) 1.024 L x 0.906 W (26.00mm x 23.00mm) 1.024 L x 0.906 W (26.00mm x 23.00mm)
Height(Max) 0.610 (15.50mm) 0.610 (15.50mm) 0.610 (15.50mm) 0.610 (15.50mm) 0.610 (15.50mm)