Nidec Copal Electronics ST7ETA104
ST7ETA104
Part No.:
ST7ETA104
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYuaST7ETA104.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.25W J LEAD TOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ST7
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 kOhms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
NumberofTurns:
3
AdjustmentType:
Top Adjustment
ResistiveMaterial:
Cermet
MountingType:
Surface Mount
TerminationStyle:
J Lead
Category:
Trimmer Potentiometers
Datasheet:
ShinYuaST7ETA104.pdf
1. How to order ST7ETA104 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ST7ETA104 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ST7ETA104?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ST7ETA104.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ST7ETA104 pin diagram, ST7ETA104 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ST7ETA502 ST7ETB203 ST7ETA104 ST7ETA203 ST7ETB502
Part Number ST7ETA502 ST7ETB203 ST7ETA104 ST7ETA203 ST7ETB502
Series ST7 ST7 ST7 ST7 ST7
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms 100 kOhms
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C