NDK America, Inc. STD-CIX-1-32M
STD-CIX-1-32M
Part No.:
STD-CIX-1-32M
Manufacturer:
NDK America, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaSTD-CIX-1-32M.pdf
Description:
CRYSTAL 32MHZ 8PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
NX1210AB
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
FrequencyStability:
±15ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
100 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
ShinYuaSTD-CIX-1-32M.pdf
1. How to order STD-CIX-1-32M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the STD-CIX-1-32M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of STD-CIX-1-32M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of STD-CIX-1-32M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image STD-CIX-1-38.4M STD-CIX-1-27.12M STD-CIX-1-40M STD-CIX-1-37.4M STD-CIX-1-32M
Part Number STD-CIX-1-38.4M STD-CIX-1-27.12M STD-CIX-1-40M STD-CIX-1-37.4M STD-CIX-1-32M
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 32 MHz 32 MHz 32 MHz 32 MHz 32 MHz
FrequencyStability ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
FrequencyTolerance ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm ±10ppm
LoadCapacitance 8pF 8pF 8pF 8pF 8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm) 0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm) 0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm) 0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm) 0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm)