NDK America, Inc. STD-CIX-1-52M
STD-CIX-1-52M
Part No.:
STD-CIX-1-52M
Manufacturer:
NDK America, Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaSTD-CIX-1-52M.pdf
Description:
CRYSTAL 52MHZ 8PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
NX1210AB
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
52 MHz
FrequencyStability:
±15ppm
FrequencyTolerance:
±10ppm
LoadCapacitance:
8pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
60 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.047 L x 0.039 W (1.20mm x 1.00mm)