onsemi STK433-040N-E
STK433-040N-E
Part No.:
STK433-040N-E
Manufacturer:
onsemi
Category:
Linear - Amplifiers - Audio
Package:
Datasheet:
ShinYuaSTK433-040N-E.pdf
Description:
IC AMP CLASS AB STEREO 40W
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Class AB
OutputType:
2-Channel (Stereo)
MaxOutputPowerxChannels@Load:
40W x 2 @ 6Ohm
Voltage-Supply:
0V ~ 38V