KEMET T110B156K020AT
T110B156K020AT
Part No.:
T110B156K020AT
Manufacturer:
KEMET
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaT110B156K020AT.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
T110
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.185 Dia x 0.474 L (4.70mm x 12.04mm)