KEMET T110D336K035AT
T110D336K035AT
Part No.:
T110D336K035AT
Manufacturer:
KEMET
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaT110D336K035AT.pdf
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Series:
Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.351 Dia x 0.786 L (8.92mm x 19.96mm)