Vishay Sprague T18D108M075CZUS
T18D108M075CZUS
Part No.:
T18D108M075CZUS
Datasheet:
ShinYuaT18D108M075CZUS.pdf
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 75V AXIAL
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
75 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
500mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.375 Dia x 1.062 L (9.52mm x 26.97mm)