Vishay Sprague T18D477M100CZSS
T18D477M100CZSS
Part No.:
T18D477M100CZSS
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYuaT18D477M100CZSS.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 20% 100V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
T18
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.375 Dia x 1.062 L (9.52mm x 26.97mm)