Vishay Sprague T18D477M100EZUS
T18D477M100EZUS
Part No.:
T18D477M100EZUS
Datasheet:
ShinYuaT18D477M100EZUS.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 20% 100V AXIAL
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.375 Dia x 1.062 L (9.52mm x 26.97mm)