KEMET T322C106M020AS
T322C106M020AS
Part No.:
T322C106M020AS
Manufacturer:
KEMET
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaT322C106M020AS.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
T322
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.9Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)