KEMET T350E106M025AT7301
T350E106M025AT7301
Part No.:
T350E106M025AT7301
Datasheet:
ShinYuaT350E106M025AT7301.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
T350, UltraDip II
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 Dia (5.50mm)
Height-Seated(Max):
0.350 (8.90mm)
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)