KEMET T350G226K020AT
T350G226K020AT
Part No.:
T350G226K020AT
Datasheet:
ShinYuaT350G226K020AT.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
T350, UltraDip II
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.250 Dia (6.35mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)