KEMET T353M107K020AT
T353M107K020AT
Part No.:
T353M107K020AT
Datasheet:
ShinYuaT353M107K020AT.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
T353, UltraDip II
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.402 Dia (10.20mm)
Height-Seated(Max):
0.760 (19.30mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)