KEMET T354K226K035AS
T354K226K035AS
Part No.:
T354K226K035AS
Datasheet:
ShinYuaT354K226K035AS.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
T354, UltraDip II
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.3Ohm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.350 Dia (8.90mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)