KEMET T354M476K035AT
T354M476K035AT
Part No.:
T354M476K035AT
Datasheet:
ShinYuaT354M476K035AT.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V RADIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.402 Dia (10.20mm)
Height-Seated(Max):
0.740 (18.80mm)
LeadSpacing:
0.250 (6.35mm)