KEMET T355E106K025AT
T355E106K025AT
Part No.:
T355E106K025AT
Datasheet:
ShinYuaT355E106K025AT.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
T355, UltraDip II
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 Dia (5.50mm)
Height-Seated(Max):
0.400 (10.16mm)
LeadSpacing:
0.125 (3.18mm)