KEMET T356J685K050AT
T356J685K050AT
Part No.:
T356J685K050AT
Datasheet:
ShinYuaT356J685K050AT.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V RADIAL
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
T356, UltraDip II
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.331 Dia (8.40mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)