KEMET T356K226M035AT
T356K226M035AT
Part No.:
T356K226M035AT
Datasheet:
ShinYuaT356K226M035AT.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 35V RADIAL
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
T356, UltraDip II
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.350 Dia (8.90mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.200 (5.08mm)