KEMET T491A105K020AS
T491A105K020AS
Part No.:
T491A105K020AS
Datasheet:
ShinYuaT491A105K020AS.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 10% 20V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)