KEMET T491A105M020AT41537280
T491A105M020AT41537280
Part No.:
T491A105M020AT41537280
Datasheet:
ShinYuaT491A105M020AT41537280.pdf
Description:
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)