KEMET T491A106M010ZT
T491A106M010ZT
Part No.:
T491A106M010ZT
Datasheet:
ShinYuaT491A106M010ZT.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3.8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)