KEMET T491A225K010AS
T491A225K010AS
Part No.:
T491A225K010AS
Datasheet:
ShinYuaT491A225K010AS.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)