KEMET T491A684M016AT
T491A684M016AT
Part No.:
T491A684M016AT
Datasheet:
ShinYuaT491A684M016AT.pdf
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 16V 1206
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.071 (1.80mm)